Gizlilik politikası

DEVPARK GENEL GİZLİLİK İLKESİNE İLİŞKİN ÖNEMLİ NOKTALAR

Kapsam

Bu Gizlilik İlkesi, Gizlilik İlkesine atıfta bulunan veya Gizlilik İlkesinin bağlantısını içeren DEVPARK cihazları, web sitesi veya her türlü çevrimiçi uygulama (hep birlikte "Hizmetlerimiz") için geçerlidir. Bu Gizlilik İlkesi, Hizmetlerimize erişmek için bir bilgisayar, cep telefonu, tablet veya TV kullanmanız fark etmeksizin geçerlidir.

Topladığımız Bilgiler

Hizmetlerimizle bağlantılı olarak aşağıdakiler dahil çeşitli türlerde bilgileri topluyoruz:

 • Doğrudan bize sunduğunuz bilgiler;
 • Hizmetlerimizi kullanmanız hakkında topladığımız bilgiler ve
 • Üçüncü taraf kaynaklardan elde ettiğimiz bilgiler.

Gizlilik İlkesinde açıklanmamış bilgileri toplamak için de onayınızı isteyebiliriz.

Bilgilerin Kullanılması ve Paylaşılması

Topladığımız bilgileri, diğer şeylerin yanı sıra şunlar için kullanırız:

 • Talep ettiğiniz Hizmetleri sunmak;
 • Deneyiminizi iyileştirebilmemiz için Hizmetleri nasıl kullandığınızı anlamak;
 • Kişiselleştirilmiş içerik ve reklam sunmak
 • Teslimat ve kurulum hizmetlerini gerçekleştirmek, satış sonrası bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirmek;
 • Çeşitli mevzuatlardan kaynaklanan hukuki zorunlulukları yerine getirmek;
 • Grup Şirketleri yönetim raporlama ihtiyaçlarının karşılanması;
 • Yasal prosedürler dahil olmak üzere şirketin yasal haklarının kullanılmasının sağlanması;ve
 • Onayınızı almak kaydıyla başka amaçlar için.

Bilgilerinizi şu kurumlarla paylaşabiliriz:

 • Bağlı şirketler: ortak sahiplik veya kontrol yoluyla Devpark Park ve Kent Ekipmanları Ltd. Şti. ile ilişkili şirketler.
 • İş ortakları: beğenebileceğiniz ürün ve hizmetler hakkında bilgi sunabilecek güvenilir şirketler.
 • Servis sağlayıcılar: Devpark adına hizmetler sunan şirketler.
 • Kolluk kuvvetleri: paylaşmamız istendiğinde veya Devpark ve kullanıcılarını korumak amacıyla.

Özel Ürün ve Hizmetler Hakkında Ek Bilgiler

 • Devpark Mobil
 • Devpark Site
 • Devpark Ürünleri

Bizimle Nasıl İletişime Geçeceksiniz?

  Lütfen https://www.devpark.com.tr veya https://www.devpark.com.tr/iletisim adresindeki müşteri hizmetleri departmanıyla iletişime geçin.


 

DEVPARK GENEL GİZLİLİK İLKESİ

Yürürlüğe Girme Tarihi: 30/03/2018

Devpark Park ve Kent Ekipmanları Ltd. Şti. ve bağlı kuruluşlarımız (“Devpark”, “biz”, “bizi”, “bizim”) müşterilerimiz için gizliliğin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz bu nedenle bilgilerinizin nasıl toplandığı, kullanıldığı ifşa edildiği ve saklandığı konusunda açık olmaya çabalıyoruz. Bu Gizlilik İlkesinde bilgi konusundaki uygulamalarımız açıklanmaktadır. Bu Gizlilik İlkesi, Gizlilik İlkesine atıfta bulunan veya Gizlilik İlkesinin bağlantısını içeren Devpark cihazları, web siteleri veya her türlü çevrimiçi uygulama (hep birlikte "Hizmetlerimiz") için geçerlidir. Söz konusu hizmetler, web siteleri veya çevrimiçi uygulamalar için verilen müşteri desteği de buna dahildir.

Bu Gizlilik İlkesi tüm Hizmetlerimiz için geçerli olmakla birlikte, belirli Hizmetler ile bağlantılı uygulamalarımız hakkında ek bilgiler içeren bazı özel gizlilik ekleri de sunmaktayız. Bu ekler, kapsadıkları Hizmetleri kullanımınız için geçerlidir.

Bu Gizlilik İlkesinin Hizmetlerimize erişmek için bir bilgisayar, cep telefonu, tablet, TV veya başka bir cihaz kullanmanız fark etmeksizin de geçerli olabileceğini lütfen unutmayın. Hizmetlerimizi her kullandığınızda Gizlilik İlkesinde ve eklerinde açıkladığımız uygulamalara onay vermiş olduğunuz için Gizlilik İlkesini dikkatle okumanız önemlidir.

Ayrıca Gizlilik İlkesinde yapılan güncellemeleri de sık sık kontrol etmeniz gerekmektedir. Gizlilik İlkesini güncellersek ilgili Hizmetlerde bir bildiri yayınlayarak önemli olduğunu düşündüğümüz değişiklikleri size bildireceğiz. Böyle bir bildiri yayınlamamızın ardından Hizmetlerimize erişmeye veya onları kullanmaya devam ettiğiniz takdirde güncellemede belirtilen yeni ilkeleri kabul etmiş olacaksınız. Gizlilik İlkesinin en güncel sürümü her zaman
https://www.devpark.com.tr/  adresinde sunulacaktır. Gizlilik İlkesinin en son ne zaman güncellendiğini görmek için en üstte sunulan "yürürlüğe girme tarihini" kontrol edebilirsiniz.

HAKKINIZDA HANGİ BİLGİLERİ TOPLARIZ?

Doğrudan sunduğunuz bilgiler

Bazı Hizmetler bize doğrudan bilgi sunmanızı sağlar. Örneğin:

 • Bazı hizmetlerimiz, kullanıcıların hesaplar veya profiller oluşturmanızı sağlar. Bu Hizmetlerle bağlantılı olarak hesabı veya profili oluşturmak için hakkınızda bazı bilgiler vermenizi isteyebiliriz. Örneğin bir Devpark hesabı oluşturduğunuzda adınız ve e-posta adresiniz gibi hakkınızdaki bazı bilgileri gönderebilirsiniz.
 • Bizden bir ürün veya ücretli bir hizmet sipariş ederseniz siparişinizi işleme koymak için adınız, iletişim bilgileriniz, gönderim ve fatura adresleriniz ile kredi kartı bilgilerinizi isteyebiliriz.
 • Hizmetlerimizden bazıları başka kişilerle iletişime geçmenizi sağlar. Bu iletişimler sistemlerimiz aracılığıyla iletilir.

Hizmetleri kullanmanızla ilgili bilgiler

Sunduğunuz bilgilere ek olarak Hizmetlerimizi kullanmanızla ilgili bilgileri cihazımızdaki yazılımlar aracılığıyla veya başka yöntemlerle toplayabiliriz. Örneğin şunları toplayabiliriz:

 • Oturum bilgileri: örneğin Hizmeti ne zaman ve ne kadar süreyle kullandığınız, Hizmetler yoluyla girdiğiniz arama sorgusu terimleri ve cihazınıza yerleştirdiğimiz tanımlama bilgilerinde saklanan her türlü bilgi.
 • Konum bilgileri: örneğin bazı Hizmetleri kullandığınızda bize iletilebilen, cihazınızın GPS sinyali veya yakınlardaki Wi-Fi erişim noktaları ve baz istasyonları hakkındaki bilgiler.
 • Ses bilgileri: örneğin bir Hizmeti kumanda etmek için ses komutlarını kullandığınızda aldığımız (ve sunucularımızda saklayabileceğimiz) ses kayıtları. (Adımıza, konuşmayı metne dönüştürme hizmetleri sunan bir üçüncü taraf servis sağlayıcı ile çalışabileceğimizi lütfen unutmayın. Bu sağlayıcı, bazı ses komutlarını alarak saklayabilir.) Türkçe desteklenmemektedir.
 • Hizmetleri kullanımınız hakkındaki diğer bilgiler: örneğin kullandığınız uygulamalar, ziyaret ettiğiniz İnternet siteleri ve bir Hizmet yoluyla sunulan içerik ile nasıl etkileşime girdiğiniz.

Üçüncü taraf kaynaklardan bilgiler

Herkese açık veya ticari olarak sunulan kaynaklardan (yasaların izin verdiği şekilde) hakkınızdaki bilgileri alabilir ve bunları, sizden veya sizin hakkınızda elde ettiğimiz diğer bilgiler ile birleştirebiliriz. Bu hizmetler ile bağlanmayı seçtiğinizde hakkınızdaki bilgileri üçüncü taraf sosyal ağ hizmetlerinden de alabiliriz.

Topladığımız Diğer Bilgiler

Sizinle, cihazınızla veya hizmetleri kullanımınız ile ilgili başka bilgileri de, toplama anında açıkladığımız yöntemlerle veya onayınıza tabi olması kaydıyla başka yöntemlerle toplayabiliriz.

Bazı türlerdeki bilgileri (örneğin Devpark hesap kaydı sırasında talep ettiğimiz bilgileri) vermemeyi seçebilirsiniz, ancak bu, bazı Hizmetleri kullanabilme kabiliyetinizi etkileyebilir.

BİLGİLERİNİZİ NASIL KULLANIRIZ?

Topladığımız bilgileri, şu amaçlar için kullanırız:

 • sizi veya cihazınızı bir Hizmete kaydetmek için;
 • talep ettiğiniz bir Hizmeti veya özelliği sunmak için;
 • Hizmetlerimizle ilgili geçmiş faaliyetlerinize dayanarak kişiselleştirilmiş içerik ve kişiselleştirilmiş hizmetler sunmak için;
 • kişiselleştirilmiş reklamların, sponsorlu içeriklerin sunulması ve promosyon iletişimlerinin gönderilmesi gibi reklam amaçlarıyla;
 • pazar, müşteri, ürün ve hizmetlerimizin değerlendirilmesi ve analizi için (ürün ve hizmetlerimiz hakkında fikrinizi sormak ve müşteri anketlerini gerçekleştirmek dahil);
 • Hizmetlerimizi iyileştirebilmemiz, yeni ürün ve hizmetler geliştirebilmemiz için insanların Hizmetlerimizi nasıl kullandıklarını anlamak amacıyla;
 • cihazınıza bakım hizmetleri sunmak için;
 • yasaların izin verdiği ölçüde ücretsiz ödül çekilişleri, ödüllü yarışmalar veya promosyonlar yürütmek için ve
 • onayınızı almak kaydıyla başka amaçlar için.

Farklı Hizmetler veya cihazlar üzerinden topladıklarımız dahil, sizden veya hakkınızda topladığımız bilgileri bu Gizlilik İlkesi ile tutarlı amaçlar için birleştirebiliriz. Örneğin Devpark hesabı gerektiren tüm Hizmetlerde Devpark hesap bilgilerinizi kullanabiliriz. Ya da önerilerimiz, kişiselleştirilmiş içerikler ve kişiselleştirilmiş özellikler Hizmetlerdeki gelişmiş deneyiminizi temel alabilir. Verileri hangi amaçla birleştirdiğimize ve geçerli kanunların gereksinimlerine bağlı olarak, ilgili birleştirme işlemi üzerinde, örneğin cihaz veya uygulama ayarları menülerinde veya geçerli web sayfaları ziyaret edilerek, özel kontroller gerçekleştirilebilir.

BİLGİLERİNİZİ KİMLERE AÇIKLARIZ?

İzniniz olmadığı sürece bilgilerinizi, kendi bağımsız pazarlama veya ticari amaçlarımız için üçüncü taraflara açıklamayız. Ancak, topladığımız bilgileri şu kurumlara açıklayabiliriz:

 • Bağlı Şirketler. Bilgileriniz, bu Gizlilik İlkesinde belirtilen amaçlar için Devpark bağlı şirketleri ile paylaşılabilir. "Bağlı şirket" terimi, ortak sahiplik veya yönetim yoluyla Devpark Park ve Kent Ekipmanları Ltd. Şti. ile ilişkili şirketler anlamına gelmektedir. Bağlı şirketlerimiz, Devpark  adını taşıyan şirketleri içermektedir. Bağlı şirketler arasında ortak sahiplik veya yönetim yoluyla ilişkilendirilen, örneğin Devpark SDS gibi başka şirketler de yer alabilir.
 • İş Ortakları. Cep telefonu operatörleri dahil, güvenilir iş ortakları ile de bilgilerinizi paylaşabiliriz. Bu kuruluşlar, size talep ettiğiniz hizmetleri sunmak, ilgi alanlarınız hakkında tahminlerde bulunmak için bilgilerinizi kullanabilir ve size promosyon materyalleri, reklamlar ve başka materyaller sunabilir.
 • Servis Sağlayıcılar. Bilgilerinizi, adımıza hizmet sunan şirketlere, örneğin faturalama konusunda bize yardım eden şirketlere veya bizim adımıza e-posta gönderen şirketlere açıklayabiliriz. Bu kurumların, bilgilerinizi bize hizmet sunmaktan başka amaçlar için kullanabilme olanakları sınırlandırılmıştır.
 • Yasal Olarak veya Hizmetlerimizi Korumak için Gerektiğinde Diğer Taraflar. Aşağıdaki nedenlerle bilgilerinizi diğer taraflara açıkladığımız durumlar olabilir:
 • yasalara uymak veya zorunlu yasal süreçlere (arama emri veya başka mahkeme emri gibi) yanıt vermek için;
 • Hizmetlerimizin tabi olduğu ilkelere uyulduğunu doğrulamak veya uyulmasını sağlamak için ve
 • Devpark'un veya ilgili bağlı şirketlerimizin, iş ortaklarımızın veya müşterilerimizin haklarını, mülkünü veya güvenliğini korumak için.
 • Kurumsal İşlemlerle Bağlantılı Diğer Taraflar. Bir birleşme veya devrin parçası olarak veya iflas halinde bilgilerinizi bir üçüncü tarafa açıklayabiliriz.
 • Onayınızla veya Talimatınızla Diğer Taraflar. Bu Gizlilik İlkesinde belirtilen açıklamalara ek olarak, onay verdiğinizde veya ilgili paylaşımı talep ettiğinizde hakkınızdaki bilgileri üçüncü taraflarla paylaşabiliriz.

SEÇENEKLERİNİZ

Bilgilerinizi nasıl kullanacağımız hakkında size çeşitli seçenekler sunarız. İletişimde yer alan abonelikten çıkma talimatlarını izleyerek bizden promosyon iletişimleri alıp almama konusunda tercihlerde bulunabilirsiniz. Ek olarak ve çoğu zaman, belirli Hizmetler için ayarlarınızı değiştirerek veya size tam zamanda bildirimde bulunduğumuzda ya da ilgili web sayfalarını ziyaret ederek de seçimler yapabilirsiniz.

BİLGİLERİNİZİN GÜVENLİĞİNİ KORUMAK İÇİN NE YAPARIZ?

Hizmetler ile bağlantılı olarak topladığımız bilgilerin güvenliğini sağlamak için makul fiziksel ve teknik önlemler aldık. Ancak bilgilerinizi korumak için makul adımları atsak da hiçbir web sitesi, İnternet iletimi, bilgisayar sistemi veya kablosuz bağlantının tamamen güvenli olmadığını lütfen unutmayın.

VERİLERİN ULUSLARARASI AKTARIMINA ONAY VERME

Herhangi bir Hizmeti kullanarak veya herhangi bir Hizmete katılarak ve/veya bize bilgilerinizi sunarak bilgilerinizin ikamet ettiğiniz ülke dışında (ör. Türkiye'de) bu Gizlilik İlkesi ile tutarlı bir şekilde toplanması, aktarılması, saklanması ve işlenmesine onay vermiş olursunuz. Bilgilerinizin aktarılabileceği ülkelerde veri koruma kanunlarının ve diğer kanunların sizin ülkenizdekiler kadar kapsamlı olmayabileceğine lütfen unutmayın.

BİLGİLERİNİZE ERİŞİM

Bazı yargı bölgelerinin yasaları kapsamında, topladığımız bilgiler hakkındaki ayrıntıları ve bu bilgilerdeki tutarsızlıkların düzeltilmesini talep etme hakkına sahip olabilirsiniz. Diğer her türlü yasal kullanıcı hakkı aynı kalır. Yasaların izin vermesi halinde, bu olanağı size sunmamız karşılığında küçük bir ücret talep edebiliriz. Makul olmayacak derecede tekrarlanan, orantısız teknik çaba gerektiren, başkalarının gizliliğini tehlikeye atan, uygulanması kesinlikle mümkün olmayan veya başka bir şekilde yerel kanunlar uyarınca kendisine erişimin gerekmediği durumlar için işlem taleplerini reddedebiliriz. Bilgilerinize erişme talebinde bulunmak isterseniz lütfen https://www.devpark.com.tr adresinden müşteri hizmetleri bölümümüz ile iletişime geçin.

VERİ TUTMA

Hakkınızdaki bilgilerin, sadece işlenme amacı için gerektiği sürece veya herhangi bir sözleşme kapsamında gerekmesi halinde geçerli yasalar veya istatistik amaçları için uygun önlemlere tabi olması kaydıyla sunulmasını sağlamaya yönelik makul adımları atarız.

HİZMETLERİMİZE İLİŞKİN ÜÇÜNCÜ TARAF BAĞLANTILARI VE ÜRÜNLERİ

Hizmetlerimiz, üçüncü taraf web sitelerine ve kontrolümüz dışındaki hizmetlere bağlantı verebilir. Web siteleri veya diğer hizmetlerce toplanan hiçbir bilginin, gizliliği veya güvenliğinden sorumlu değiliz. Dikkatli olmanız ve kullandığınız üçüncü taraf web siteleri ve hizmetleri için geçerli gizlilik bildirimlerini incelemeniz gerekir.

 Diğer Konular

Kişiselleştirilmiş pazarlama materyalleri sunmak amacıyla toplanan mobil cihaz kullanım bilgileriniz Devpark reklam kimliği adı verilen, rastgele hale getirilmiş, kalıcı olmayan ve sıfırlanabilir bir cihaz tanımlayıcısıyla ilişkilendirilir. Mobil cihazınızın Ayarlar menüsünü kullanarak Devpark reklam kimliğinizi istediğiniz zaman sıfırlayabilirsiniz; böylece kişiselleştirilmiş pazarlama materyalleri ile ilgili önceki kullanım bilgilerinizin ilişkisi kaldırılır ve bu bilgiler, Devpark reklam kimliği altında toplanan verilerden ayrılır. Ancak, Devpark reklam kimliğinizi sıfırlarsanız kişiselleştirilmiş pazarlama materyalleri kişisel ilgi alanlarınıza en uygun şekilde uyarlanmaz. Ayrıca mobil cihazınızdaki ilgili Devpark hizmeti uygulamasındaki Ayarlar menüsünü kullanarak kişiselleştirilmiş pazarlama materyallerini almaktan istediğiniz zaman vazgeçebilirsiniz.

Ancak, kişiselleştirilmiş pazarlama materyallerini almaktan vazgeçseniz bile bu durum, mobil cihazlarınızda başka türlerde reklam ve pazarlama materyalleri alıp almayacağınızı etkilemez. Tek fark, bu reklamların mobil cihazınızdaki kullanım bilgilerini temel almayacak olmasıdır.

Devpark'un bu Gizlilik İlkesinin ana metninde belirtilen diğer amaçlar için mobil cihazınızı kullanımınız hakkında bilgiler toplamaya yine de devam edebileceğini lütfen unutmayın.

 

Aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir miyiz?

Bu site çerezler kullanır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazlası

close